Aktuality

Letné čitateľské bingo

Tribečská knižnica v Topoľčanoch aj tento rok otvára leto čitateľským bingom pre všetky deti a mládež.
Súťaž prebieha celé leto až do 30.9.2024.
Pravidlá súťaže: V každom políčku na Vás čaká jedna čitateľská výzva. Do jednotlivých políčok binga vpíšte názov knihy, ktorú ste prečítali. Podmienkou je, zapisovať do binga iba knihy, ktoré boli prečítané od začiatku tejto súťaže.


MALÉ BINGO získate, ak prečítate 4 knihy v jednom riadku, stĺpci alebo diagonálne.
Ak prečítate všetkých 16 kníh v našom bingu, získavate VEĽKÉ BINGO.
Jedna kniha môže byť zapísaná iba v jednom políčku.
Hracie pole si môžete stiahnuť zo stránky našej knižnice alebo si ho vypýtajte na úseku pre deti a mládež.
Pre vyžrebovaných víťazov máme pripravené pekné vecné odmeny. Vyplnené čitateľské bingo môžete zaslať mailom na detske@kniznicatopolcany.sk alebo priniesť osobne na úsek pre deti a mládež do 30. 9. 2024


Workshop s Hedvigou Gutierrez

Vo štvrtok 13.6.2024 o 9:00 h a o 10:30 h sa uskutočnia v Tribečskej knižnici dve pracovné stretnutia s ilustrátorkou a autorkou Hedvigou Gutierrez. Témou toho prvého bude práca s knihou Plecháč Bob a témou druhého workshopu bude komix. Podujatie podporil Fond na podporu umenia a je určené pre vybrané triedne kolektívy.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Prednáška Soni Uríkovej

Vo štvrtok 13.6.2024 o 10:00 h sa uskutoční v Tribečskej knižnici prednáška spisovateľky, scenáristky a laureátky ceny Anasoft Litera Soni Uríkovej. V prednáške sa bude venovať témam dramaturgie a scenáristiky. Podujatie podporil Fond na podporu umenia a je určené pre vybraný triedny kolektív.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Festival kultúry

Vážení čitatelia, tentokrát vás pozývame na Námestie M. R. Štefánika. V piatok 14.6.2024 organizujú kultúrne inštitúcie mesta Topoľčany Festival kultúry. Tribečská knižnica v Topoľčanoch v spolupráci s Tribečským múzeom Topoľčany a Tribečským osvetovým strediskom pripravili pre návštevníkov ale i okoloidúcich kultúrny program. Začíname už o 9:00 h a končíme večer o 18:00 h. Využite príležitosť a spestrite si deň kultúrou.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Hlasujte a vyhrajte v druhej časti súťaže Naj kniha Nitrianskeho samosprávneho kraja 2023

Milí čitatelia,
je tu pokračovanie súťaže Naj kniha Nitrianskeho samosprávneho kraja. V prvej časti, počas mája 2024, ste ku knihám, ktoré boli vybrané z fondov regionálnych knižníc, mohli nominovať vaše tipy. Tie boli doplnené a zoradené do troch kategórií: beletria, literatúra pre deti a mládež, odborná literatúra.
Aktuálne od 1. júna 2024 môžete vyjadriť váš názor v online hlasovaní a zo zoznamu si vybrať knihu, ktorá by podľa vás mala získať titul NAJ. Hlasovanie je jednoduché a zapojiť sa doň môžete z pohodlia vášho domova. 

Ako hlasovať:
1.) navštívte stránku: https://sdu.sk/iuaOg,
2.) vyplňte kontaktné údaje (aby sme vás mohli informovať v prípade, že sa stanete výhercom vecných cien),
3.) vyberte si jednu knihu z finálneho zoznamu
4.) a kliknite na odoslať.

Online hlasovanie prebieha od 1. 6. do 31. 8. 2024, tak neváhajte a zapojte sa ešte dnes. Aj váš hlas rozhodne o tom, ktoré knihy získajú prestížny titul. Výsledky sa dozvieme v septembri 2024, kedy zároveň odovzdáme štyri ceny - autorom víťazných kníh v troch uvedených kategóriách a autorovi absolútnej NAJ knihy.
 Súťaž organizuje Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre v spolupráci s Knižnicou Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, Knižnicou Józsefa Szinnyeiho v Komárne, Tekovskou knižnicou v Leviciach a Tribečskou knižnicou v Topoľčanoch. Projekt finančne podporil Nitriansky samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom uvedených knižníc.
Poďme spoločne vybrať tie naj knihy.


Motom svetom s Petrom Cagalom

Z Ekvádoru do Čile

Pozývame vás na ďalšie pokračovanie cestovateľských zážitkov a dobrodružstiev Petra Cagalu a jeho priateľov. Tentokrát sa ocitneme na cestách z Ekvádoru do Čile. Podujatie sa uskutoční v piatok 7.6.2024 o 17:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice. 


Podujatia v júni 2024

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac jún >>>


Beseda s Danielou Kapitáňovou

Pozývame vás na besedu so spisovateľkou, publicistkou a divadelnou režisérkou Danielou Kapitáňovou. Uskutoční sa v piatok 10.5.2024 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice. Daniela Kapitáňová je známou autorkou vtipných detektívok a s príbehom Nech to zostane v rodine! v literárnej súťaži postúpila do finálovej desiatky najlepších kníh za rok 2006.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Podujatia v máji 2024

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac máj >>>


Súťaž NAJ kniha Nitrianskeho samosprávneho kraja

Nitriansky samosprávny kraj, Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre v spolupráci s Knižnicou Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, Knižnicou Józsefa Szinnyeiho v Komárne, Tekovskou knižnicou v Leviciach a Tribečskou knižnicou v Topoľčanoch vyhlasujú súťaž NAJ kniha Nitrianskeho samosprávneho kraja 2023. Priebeh súťaže: V období od 1.5.2024 – 31.5.2024 môžu čitatelia nominovať do súťaže knihy prostredníctvom nominačného listu. Podmienkou je, aby vybrané knižné tituly boli vydané v roku 2023 a tiež, aby boli tematicky alebo osobou autora spojené s regiónom. Od 1. 6. 2024 – 31. 8. 2024 bude prebiehať online hlasovanie. Zanechaním svojich kontaktných údajov sa hlasujúci zapojí aj do súťaže o vecné ceny. Výsledky hlasovania budú zverejnené v priebehu septembra a mená troch výhercov vecných cien budú oznámené do 15.9.2024. Podrobné informácie o súťaži, zoznam nominovaných kníh: >>>


Beseda s Martinom Sarvašom

Rocková poézia na cestách

Producent, textár, manažér, autor kníh Zatiaľ toľko  a Štyri vody  Martin Sarvaš príde do Tribečskej knižnice porozprávať o "rockovej poézii na cestách". Je považovaný za najvýznamnejšieho rockového textára; tiež je úspešný aj v oblasti hudobného divadla ako autor textov muzikálov Báthoryčka, František z Assisi a slovenských textov k muzikálu Mamma Mia!.
Fotogaléria z besedy: >>>


Motom svetom s Petrom Cagalom

Z Kostariky do Ekvádoru

Pozývame Vás na pokračovanie cyklu besied s Petrom Cagalom, ktorý nás svojím rozprávaním a obrazovým dokumentom zavedie na cesty vedúce z Kostariky do Ekvádoru. Podujatie sa uskutoční v piatok 26.4.2024 o 17:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Beseda s  Emou Manilou

Šťastná myseľ

Pozývame vás na besedu s regionálnou autorkou Emou Manilou, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 25.4.2024 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice. Ema Manila napísala knihu, ktorá je určená ľuďom v súčasnej náročnej dobe, aby si zachovali prirodzenú šťastnú povahu a duševnú pohodu.  Na besede predstaví svoju knihu obsahujúcu mnohé myšlienky pre dosiahnutie potenciálu každého človeka a prežívanie šťastného života.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Beseda s Jarom Slávikom

Pozývame vás na besedu so známym porotcom súťaže Česko Slovensko má talent Jarom Slávikom. Čitateľom predstaví svoju knihu Talent, v ktorej opisuje pohľad za oponu diania vo svete talentového priemyslu.
Beseda sa uskutoční vo štvrtok 18.4.2024 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Jarné bylinky

Pozývame vás na prednášku Zuzany Padychovej spojenú s besedou o jarných bylinkách, ktorá sa uskutoční v utorok 9.4.2024 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice. Dozviete sa ako ich používať ale aj to, ako ich v tomto období správne presádzať a ako sa o ne starať. 
Fotogaléria z podujatia: >>>


Podujatia v apríli 2024

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac apríl >>>


Motom svetom s Petrom Cagalom – Stredná Amerika

Pozývame Vás na besedu s Petrom Cagalom, ktorý bude rozprávať o svojich cestách naprieč americkým kontinentom, tentokrát Strednou Amerikou. Podujatie sa uskutoční v piatok 22.3.2024 o 17:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice. 


Literárne stretnutie: cesta slovom

Pozývame Vás na besedu so spisovateľkou Janou Pronskou, ktorá sa uskutoční v stredu 20.3.2024 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice. Jana Pronská je autorkou úspešných historických románov, v ktorých dominuje romantický príbeh odohrávajúci sa v stredoveku.


Je nás počuť

Aj tento rok sa Tribečská knižnica v Topoľčanoch zapája do celoslovenskej kampane Je nás počuť. Dnes, 6. marca o 15.30 h sledujte naše sociálne siete kde bude nahlas čítaný úryvok z knihy Matilda od autora Roalda Dahleho >>>
 O čom je celoslovenská kampaň Je nás počuť? V jeden deň a v jednu hodinu budeme spolu čítať verejnosti, či malé knižnice alebo veľké, či v obci alebo v meste. Týmto spôsobom dávajú všetky knižnice do pozornosti dôležitosť čítania a krásy literatúry. 


Kráľ detských čitateľov

Tribečská knižnica v Topoľčanoch vyhlasuje súťaž o nového kráľa/kráľovnú detských čitateľov. Do tejto súťaže sa môžu zapojiť čitatelia 4. – 6. ročníkov základných škôl. Úlohou kandidátov bude absolvovanie dvoch súťažných kôl. Prvé kolo štartuje už v pondelok 4. marca 2024.
Základné informácie: >>> (pdf, 0,4 MB)
Súťažný kvíz: >>> (docx, 6,5 MB); >>> (pdf, 1,0 MB) 


Burza kníh

Burza kníh a časopisov ponúka čitateľom možnosť ich kúpy za symbolickú cenu. Počas Týždňa slovenských knižníc na všetkých úsekov knižnično-výpožičných služieb.


Týždeň slovenských knižníc 2024

25.ročník Týždňa slovenských knižníc 2024 bude prebiehať od 4.3. - 8.3 2024. Uskutoční sa pod tradičným mottom – Knižnice pre všetkých. Slovenská asociácia knižníc pridala ešte motto: Každý je iný, spoločne sme silní. Hlavným organizátorom podujatia je Slovenská asociácia knižníc. Spoluorganizátormi sú Staromestská knižnica v Bratislave, Kancelária Národnej rady SR a Európsky parlament, kancelária na Slovensku.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.
Tribečská knižnica v Topoľčanoch pripravila pre svojich čitateľov tento program: >>>


Podujatia v marci 2024

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac marec >>>


Prevencia rakoviny hrubého čreva

Pozývame vás na prednášku k závažnej téme pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine, ktorá sa uskutoční 28.2.2024 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice v Topoľčanoch.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Motom svetom

Pozývame vás na besedu s Petrom Cagalom, ktorý bude rozprávať o svojich cestách naprieč americkým kontinentom.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Tréning pamäti

Pozývame vás na sériu vzdelávacích podujatí Tréning pamäti - ako si udržať sviežu pamäť v každom veku, ktoré sa začnú už vo štvrtok 22.2.2024 o 10:00 h. 
Fotogaléria z podujatia >>>


Mám básničku na jazýčku 2024

Tribečská knižnica v Topoľčanoch vyhlasuje okresnú recitačnú súťaž žiakov MŠ, ktorá sa uskutoční v stredu 15. mája 2024 o 9:00 h v Tribečskej knižnici v Topoľčanoch.
Podmienky súťaže:
- Žáner – poézia a próza
- Výber ukážok nie je tematicky obmedzený
- Vekový priemer súťažiacich 5 – 6 rokov
- Účasť – jeden súťažiaci z MŠ
Termín uzávierky: 30. apríla 2024 /utorok/


Cestovné účastníkov hradí vysielajúca organizácia.  
Kontaktná adresa:
Tribečská knižnica v Topoľčanoch
ul. Československej armády 28
955 35 Topoľčany.
Súťažiacich môžete nahlásiť na:
tel. č.: 038/ 746 35 18
e-mail: detske@kniznicatopolcany
 Návratka: >>>


Darčekové poukazy

Milí čitatelia,
počas celého roka máte možnosť zakúpiť darčekový poukaz na predplatné na registráciu do Tribečskej knižnice v Topoľčanoch.
Zbavte sa starosti z hľadania toho správneho daru! Darčekový poukaz do našej knižnice je kľúčom k nekonečnému svetu príbehov a dobrodružstiev. Prekvapte svojich blízkych darom plným nezabudnuteľných príbehov a možností, ktoré si vyberú sami!


Kvíz Šalamúnov poklad

Milý detský čitateľ.
Aj tento rok sme pre Teba pripravili elektronický vedomostný kvíz "Získaj Šalamúnov poklad".
Otázky vo formáte Word: >>> alebo aj tu: >>> (2,7 MB)
Dokument si stiahni, vypíš správne odpovede, ulož ho a vyplnený kvíz pošli na emailovu adresu: detske@kniznicatopolcany.sk. Súťažíš o pekné ceny.
Odpovede môžeš posielať do konca mája.


Podujatia vo februári 2024

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac február >>>


Knihovník 2023-2

Vyšlo nové číslo regionálne časopisu Knihovník 2023-2. Jeho elektronickú verziu môžete stiahnuť tu: >>>


Klub cestovateľov

Pozývame vás na besedu s Mariánom Ondrejičkom, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 14.12.2023 o 16:30 h v komunitnej miestnosti. Podelí sa so svojimi cestovateľskými zážitkami z Nórska.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Podujatia v decembri 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac december >>>


Adoptuj si svojho intelektuála

beseda so spisovateľom Silvestrom Lauríkom

Pozývame vás na besedu so spisovateľom Silvesterom Lavríkom , ktorá sa uskutoční v piatok 8.12.2023 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice v Topoľčanoch. Známy prozaik, dramatik, režisér, príležitostný publicista a výtvarník predstaví svoju novú knihu Adoptuj si svojho intelektuála.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Spomienky

vernisáž výstavy fotografií Maríána Látku

Pozývame vás na vernisáž výstavy fotografií známeho topoľčianskeho fotografa Mariána Látku, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 30.11.2023 o 16:30 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice v Topoľčanoch. Výstava pod názvom Spomienky predstaví prierez úspešnou fotografickou tvorbou autora. 
Fotogaléria z vernisáže: >>>


Beseda s Petrom Šloserom

Pozývame Vás na besedu s regionálnym autorom Petrom Šloserom, ktorá sa uskutoční v stredu 22.11.2023 o 16:00 h v komunitnej miestnosti. Bývalý policajný plukovník predstaví svoju novú knihu Profesori zločinu a určite porozpráva aj zaujímavosti zo zákulisia kriminalistiky na Slovensku.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Z Topoľčian do veľkého futbalu

Vážení čitatelia, pozývame Vás na besedu s regionálnymi autormi Gejzom Sitkeyom a Štefanom Daňom, ktorá sa uskutoční v utorok  21. 11. 2023 o 16:00 h v komunitnej miestnosti. Témou besedy bude kniha s rovnomenným názvom, ktorá popisuje príbeh prvoligového futbalistu Štefana Daňa.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Klub cestovateľov

Pozývame vás na besedu s Katarínou Hunčíkovou, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 16.11.2023 v komunitnej miestnosti. Porozpráva o svojich zážitkoch na cestách po Južnej Amerike.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Klub nostalgia

Ďalšie stretnutie Klubu nostalgia sa uskutoční v utorok 14.11.2023 o 16:00 h. Nový Klub nostalgia sa venuje retro záležitostiam a všetkému, čo k tomu náleží. Vítaná je účasť zberateľov starožitností i nadšencov starých dobrých časov.


Klub cestovateľov

Téma Škótsko s Danielom Ondrejičkom. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v stredu 8.11.2023 o 16:30 h v komunitnej miestnosti. Fotogaléria z podujatia: >>>


Podujatia v novembri 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac november >>>


Predstavitelia verejného života čítajú deťom

Podujatie s významnými hosťami a žiakmi ZŠ sa uskutoční v utorok 24.10.2023 o 9:30 h.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Odovzdávanie cien Nitrianska Lunica

V piatok 20.10.2023 boli v Dome kultúry v Topoľčanoch odovzdané ceny Nitrianska Lunica. Túto cenu každoročne udeľuje Nitriansky samosprávny kraj osobnostiam reginálneho kultúrneho života. Oceňujú sa pracovníci knižníc, múzeí, galérií, divadiel a osvetových stredísk v Nitrianskom kraji.
 S potešením môžeme oznámiť, že za knižnice získala Nitriansku Lunicu riaditeľka Tribečskej knižnice v Topoľčanoch Oľga Bujnová. Laureátkou sa stala za celoživotnú prácu v knihovníctve a za činnosť vo funkcii riaditeľky knižnice. Gratulujeme!
 Slávnostné odovzdávanie cien bolo spojené s prehliadkou neprofesionálneho umenia v Nitrianskom samosprávnom kraji pri príležitosti 70. výročia vzniku osvetových stredísk.
Fotogaléria z prevzatia ocenenia: >>>


Klub nostalgia

Pozývame vás na stretnutie Klubu nostalgia. Podujatie sa uskutoční v utorok 24.10.2023 o 16:30 h. Nový Klub nostalgia sa bude, ako už názov napovedá, venovať retro záležitostiam a všetkému, čo k tomu náleží. Vítaná je účasť zberateľov starožitností i nadšencov starých dobrých časov.


Finančná a digitálna gramotnosť

O tom ako hospodáriť s peniazmi, ako pracujeme a zarábame a aké finančné riziká existujú budú pojednávať tri workshopy Finančná gramotnosť, ktoré sú určené pre žiakov a seniorov. Uskutočnia sa vo štvrtok 19.10.2023 v Tribečskej knižnici o 8:00 h, 10:00 h a 13:00 h. Podujatie podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria z podujatí: >>>


Klub cestovateľov

Téma Island s Mariánom Ondrejičkom. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 17.10.2023 o 16:30 h v komunitnej miestnosti.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Podujatia v októbri 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac október


Deti rozdúchajú seniorskú iskru života

Podujatie, v ktorom sa pod vedením mentálneho kouča a psychológa Mgr. Petra Bielika stretnú dôchodcovia z klubov dôchodcov a deti z Centra detí a rodiny. Tieto stretnutia a aktivity umožnia deťom a starším ľuďom navzájom sa spoznávať. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR. Celkovo sa jedná o tri podujatia, ktoré sa uskutočnia v priebehu októbra a novembra.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Zmena výpožičnej doby na pobočke

Od 2.10.2023 dochádza k zmene výpožičnej doby na pobočke na Gagarinovej ulici. Otvorená bude v pondelok a v utorok. Čas zostáva nezmenený, čiže od 9:00 - 12:00 h,  12:30 - 17:00 h.


Výstava dobových fotografií mesta Topoľčany

Tribečská knižnica pozýva na výstavu dobových fotografií mesta Topoľčany, ktorá je pre všetkých návštevníkov otvorená od 25.9.2023. Uskutočňuje sa v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva na tému "Dedičstvo ži!". Fotografie pochádzajú zo zbierky Petra Macka, ktorý túto svoju zbierku prezentuje na Facebookovom profile "Topoľčany – návrat do minulosti". Výstava je otvorená v pracovných dňoch od 8:00 – 18:00 hod. a potrvá do 10.11.2023. Vstup na výstavu je voľný. 


Z dejín židovskej komunity
v Topoľčanoch

Tribečská knižnica pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva organizuje pre študentov SŠ komentovanú prehliadku židovského cintorína . Prednášať bude Mgr. Helena Kopecká.
Fotogaléria z podujatia: https://photos.app.goo.gl/Q8nA5JqfEMEDT5Tp8


Prečítané leto – 9. týždeň

Podtémou posledného, deviateho týždňa Prečítaného leta je "O koreňoch". Pozrite si výber kníh k tejto téme a nechajte sa inšpirovať:
2 - 4 roky
K. Macurová: Prečo nekvitneš?, Albatros 2016
L. Menzies, M. Vian: Zase budeme spolu!, Ella & Max 2022
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
C. Claire, V. Costa: Môj ocko je sardinka, Občianske združenie Slniečkovo 2019 (nováčik)
Z. Belková, A. Kucharovič: Kto sú ľudia?, Fagan 2022
D. Dušek, Ď. Balogh: Pištáčik, Slovart 2016, e-kniha, audio
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
D. Perret: Bjorn II: A nové jarné objavy, E.J. Publishing 2021 (ZČ)
M. Lazárová, A. Tachezy: Líška s dúhovými očami, Slovart 2022, e-kniha
S. Viola, G. Accinelli: Efekt domina alebo neviditeľné pravidlo prírody, Tatran 2020, e-kniha
J. Giono, Ľ. Paľo: Muž, ktorý sadil stromy, Artforum 2023, audio


Oznam

S hlbokým zármutkom sme prijali správu o smrti dlhoročnej pracovníčky Tribečskej knižnice v Topoľčanoch Margity Stojnovovej, ktorá nás navždy opustila v stredu 23. 8. 2022 vo veku 88 rokov.
Týmto vyjadrujeme rodine a pozostalým úprimnú sústrasť.
Posledná rozlúčka so zosnulou sa uskutoční v pondelok 28. 8. 2020 o 15:00 hod. na Novom cintoríne v Topoľčanoch. 


Prečítané leto – 8. týždeň

Podtémou ôsmeho týždňa Prečítaného leta je "O dobrom jedle". Pozrite si výber kníh k tejto téme a nechajte sa inšpirovať:
2 - 4 roky
M. Těšitelová: Veľká medvedia kuchárka, BRAK 2022
A. Režná: Cukrové topánky, Zum Zum production 2018
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
S. Couturier, M. Poignonec: Čo cítim keď…? - kniha aktivít, Enigma 2021 (nováčik)
Z. Líšková, M. Královič: Zimná zmrzlináreň, BRAK 2021, audio (predčítacia)
A. Mariani a F. Minoglio: Jedlo - odkiaľ a ako sa dostáva na náš stôl, Lingea 2022
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
D. Sundin: Kuchárska kniha Pippi Dlhej Pančuchy, Slovart 2023 (ZČ)
A. Ruhe: Tajomná lekáreň: Vo vzduchu cítiť mágiu, Fragment 2020, e-kniha
B. Sanderson: Alcatraz verzus diabolskí knihovníci, Slovart 2023
J. Bukovinová: Jeleň v Paríži, Slovart 2022, e-kniha


Prečítané leto – 7. týždeň

Tretia téma Prečítaného leta je o tom, čo (nás) spája. O dobrom jedle aj divných dňoch. Ľuďoch, zvieratách i rastlinách, domovoch všetkých tvorov. Dobrých skutkoch a ich kráse. O láske. O tom, odkiaľ kto prišiel a kam vedú naše cesty. Preskúmajte tajomné nitky, ktoré prepájajú rôzne svety. Podtémou siedmeho týždňa Prečítaného leta je "O domove". Pozrite si výber kníh k tejto téme a nechajte sa inšpirovať:
2 - 4 roky
M. Neradová: Brlôžky, Meda 2020
A. Lobel: Pán Sova, Občianske združenie Slniečkovo 2023
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
P. Oswald: Hike, Walker books 2021 (nováčik)
A. M. G. Schmidt, F. Westendorp: Špunt z Vežodomu, Verbarium 2023 (predčítacia)
I. Harrison: Môj bezstarostník, Lingea 2022
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
D. Walliams: Pán Smraďoch, Slovart 2013, e-kniha, audio (ZČ)
T. Kontio, E. Warsta: Pes menom Mačka, Stonožka 2023
J. Wilsonová: Príbeh Tracy Beakerovej, Slovart 2018
D. Cornille: Čo je nové v meste?, 82Book and Design Shop 2022


Prečítané leto – 6. týždeň

Podtémou šiesteho týždňa Prečítaného leta je "O nových priateľstvách". Pozrite si výber kníh k tejto téme a nechajte sa inšpirovať:
2 - 4 roky
E. Trukhan: Veľký výlet, Egreš o.z. 2019
G. Volpe, P. Proietti: Traja kamaráti, Stonožka 2023
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
A. Režná: Háro, Albatros 2019 (nováčik)
A. Salmela, M. Matlovičová: Fantazmagorický kamarát, Artforum 2021 (predčítacia)
E. Dziubak: Nezvyčajné priateľstvá vo svete rastlín a zvierat, Stonožka 2019
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
L. Pearson: Hilda a polnočný obor, Albatros 2019 (ZČ)
K. DiCamillo: Flóra a Odyseus, Slovart 2014, e-kniha
D. Long, K. Hyndman: Hrdinovia, Albatros 2022
R. J. Palacio: Obyčajná tvár, Ikar 2013


Výstava fotografií fotoklubu Rokoš

Vážení čitatelia, ešte stále máte možnosť navštíviť výstavu fotografií členov fotoklubu Rokoš. Výstava je sprístupnená do 31.8.2023.


Prečítané leto – 5. týždeň

Podtémou piateho týždňa Prečítaného leta je "O kvapkách". Pozrite si výber kníh k tejto téme a nechajte sa inšpirovať:
2 - 4 roky
M. Marcinkevičius, L. Düdaité: Tajomné jazero, Stonožka 2022
B. Gottwald: Ťuk ťuk puk, E.J. Publishing 2023
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
Z. Líšková: Odvaha tohto leta, Zum Zum production 2022 (predčítacia)
Sylvie Neeman: More je guľaté, BRAK 2021 (nováčik)
9 a viac (vrátane odradeného čitateľa)
J. L. Horst, H. J. Sanders: Operácia Letný ostrov, Premedia 2022, e-kniha (ZČ)
P. Socha, M. Utnik-Strugała: Špina, Slovart 2022
K. M. Hargrave, T. de Freston: Júlia a ospalý žralok, Slovart 2023, e-kniha
D. Soboň: Káva, Monokel 2022 (OČ)
T. Kopecká, T. Kopecký: Naprostá šílenost: Anna na cestě z úzkosti, Paseka 2021


Prečítané leto – 4. týždeň

Druhou témou Prečítaného leta sú maličkosti. Sú to drobné tvory aj veľké veci, ktoré sa zdajú malými. Každodenné radosti, láskavosť, inakosť i rovnakosť, rešpekt, jediná kvapka v mori, šálka kávy a priateľstvá rastliniek i chrobáčikov. Podtémou štvrtého týždňa je "O lupách". Ponúkame výber odporučených kníh:
2 - 4 roky
P. Čech: Dobrodružstvá pavúka Vinca, Petrkov 2019, audio
 M. Števková, M. Nerádová: Eniki Beniki, Buvik 2022
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
T. Oziewicz, A. Zajac: Čo robia pocity?, Stonožka 2022 (nováčik)
D. Sundin: Táto kniha nemá rada čítanie, Stonožka 2022
M. Kompaníková, V. Klímová: Koniec sveta a čo je za ním, Artforum 2019 (predčítacia)
9 a viac (vrátane odradeného čitateľa)
A. C. Doyle, S. Baudet: Sherlock Holmes vyšetruje: Korunka s berylmi, Fragment 2023, e-kniha
H. Kamigaki: Bludište 3: Zámek v oblacích, Bambook 2020
S. Collins: Gigantická zlovestná brada, BRAK 2022 (OČ)
D. McAnulty: Divoký rok, Absynt 2022, e-kniha


Prečítané leto – 3. týždeň

Druhou podtémou Prečítaného leta je "O cestách". Ponúkame výber odporučených kníh:
2 - 4 roky
Š. Sekaninová, Ľ. N. Anhová: Popletené počítanie, Albatros 2022 Makii: Vozidlá. Cik-cak, Slovart 2021
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
K. Roskifte: Všetci spolu rátame, Monokel 2020 (nováčik)
T. Birkhead: Aké to je byť vtákom?, Bambook 2023
J. Žáček, A. Born: Pre štipľavé lečo, Perfekt 2022
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
A. Siliotti, J. Joaquin, D. Hawcock: Tutanchamon, Svojtka&Co. 2022 (ZČ)
L. Novelli: Einstein a stroje času, Buvik 2022
C. Chica: Obor a čas, BRAK 2022 (OČ)
B. Brown: Tetris - hra, ktorá zmenila dejiny, Monokel 2023
J. Plauchová: Nula kelvinov, Artis Omnis 2022, e-kniha


Burza kníh

Vážení čitatelia, využite príležitosť na kúpu staršej literatúry za symbolickú cenu. 


Prečítané leto – 2. týždeň

Druhou podtémou Prečítaného leta je "O cestách".  Ponúkame výber odporučených kníh:
2 - 4 roky
T. Schamp: Vozidlá, Slovart 2023
M. Dubuc: Medveď a šepot vetra, Stonožka 2022
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
K. Gehrmann: Medveď v meste, Stonožka 2023 (nováčik)
R. Nekuda: Príbehostroj, Monokel 2022
K. Barošová, N. Aronová: 50 dobrodružstiev, ktoré musíš zažiť, kým vyrastieš, Slovart 2022
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
E. Blyton: Slávna päťka na ostrove pokladov - komiks, Slovart 2023 (ZČ)
G. Kristný, K. Štefanovičová: Tiene v kresle, BRAK 2022
I. M. Martins, B. P. Carvalho: Atlas ciest a bádateľov, Monokel 2022 (OČ)
J. Sempé: Raoul Taburin, Občianske združenie Slniečkovo 2023
J. Niven: Všetky skvelé miesta, YOLi 2015, e-kniha


Prečítané leto – 1. týždeň

Prvou témou tohtoročného Prečítaného leta je veľký svet. Je o jeho spoznávaní a rozmanitosti, farbách, veľkých i menších hviezdach, ďalekých cestách a nekonečnách. O tom, čo tvoríme a tvorí nás. Tu je náš výber kníh o veľkom svete. Jedna téma je stanovená na obdobie troch týždňov a každý týždeň bude mať novú podtému. Tou prvou je "O hviezdach"


A tu je výber kníh:
2 - 4 roky
D. Kanes: Prvé otázky a odpovede: Aké to je vo vesmíre?, Svojtka&Co. 2018
S. Dieckmann: Čakanie na vlka, Stonožka 2020
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
A. Ganeri, A. Wilx: Príbehy hviezd, Slovart 2020 (predčítacia)
C. Shryock, C. Caudill: Tajné znamenia prírody, Svojtka&Co. 2022
M. I. S. Vegara, F. Isa: Marie Curie, Slovart 2022
(nováčik)
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
B. Révayová, M. Mazák: Malá hviezda, Matje! 2020 (ZČ)
C. Stuart, X. Abadía: Rýchlosť svetla hviezd, Albatros 2019
M. Teporelli, B. Gozzi, A. Innocente: Keď sa vôbec nedarí, Slovart 2022 (OČ)
F. Ruiz, M. Hesse: Bowie: Ilustrovaný životopis, Lindeni 2019, e-kniha (OČ)
B. Sanderson: Kadeti, Slovart 2022, e-kniha


Prečítané leto

Tribečská knižnica v Topoľčanoch sa zapojia do projektu Krajiny čitateľov - Prečítané leto. Hlavnou myšlienkou tejto aktivity je, aby na žiakov počas letných prázdnin nedoľahol prázdninový útlm. Jedná sa o stratu čitateľských zručností, čiže o schopnosť sústrediť sa na text a lepšie mu rozumieť, o používanie slov, ktoré ďaleko presahujú to, čo bežne používame v smskách. Nuž a toto sú zručnosti, ktoré potrebujú tréning. Ten je celkom jednoduchý - 4 až 6 prečítaných kníh za jedno leto.
A tak budeme každý týždeň predstavovať jednu čitateľskú tému a v rámci nej knižné tipy. Je na čitateľoch, či ich niečo zaujme a urobia niečo preto, aby sa prázdninovému útlmu vyhli. Samozrejme, nemusíte vyberať z našich tipov. Je možné, že knihu sa vám nepodarí zohnať alebo možno nepatrí k obľúbeným. Najdôležitejšie je, aby vás čítanie bavilo.


Letné čitateľské BINGO

Tribečská knižnica v Topoľčanoch otvára tohtoročnú letnú sezónu výzvou pre vášnivých čitateľov a to súťažným čitateľským bingom. Je určené predovšetkým deťom a mládeži, ale zapojiť sa samozrejme môžu všetci milovníci kníh bez rozdielu veku.
Súťaž prebieha celé leto až do 30.9.2023.
Pravidlá súťaže:
V každom políčku na Vás čaká jedna čitateľská úloha. Do jednotlivých políčok binga vpíšte názov knihy, ktorú ste prečítali.
MALÉ BINGO získate, ak prečítate 4 knihy v jednom riadku, stĺpci alebo diagonálne.
Ak prečítate všetkých 16 kníh , získavate VEĽKÉ BINGO.


Jedna kniha môže byť zapísaná iba v jednom políčku.
Hracie pole si môžete stiahnuť zo stránky našej knižnice, z nášho Facebooku, Instagramu alebo si ho vypýtajte na úseku pre deti a mládež.
Pre vyžrebovaných víťazov máme pripravené pekné vecné odmeny. Vyplnené čitateľské bingo môžete zaslať mailom na detske@kniznicatopolcany.sk alebo priniesť osobne na úsek pre deti a mládež do 30. 9. 2023.


Vyhodnotenie súťaže Získaj Šalamúnov poklad

Do súťažného kvízu Získaj Šalamúnov poklad sa zapojilo v tomto roku rekordných 240 súťažiacich. Traja úspešní výhercovia získavajú peknú knihu. Sú to:
1. FIlip Jančovič, ZŠ a MŠ Nitrianska Blatnica
2. Lucia Darmová, ZŠ Tribečská, Topoľčany
3. Sofia Halová, ZŠ Gogoľova, Topoľčany


Beseda s Marcelou Laiferovou

Pozývame vás na besedu so známou speváčkou, spisovateľkou, astrologičkou, numerologičkou Marcelou Laiferovou ktorá sa uskutoční v utorok 20. júna 2023 o 16:00 h komunitnom centre Tribečskej knižnice.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Vernisáž výstavy fotografií fotoklubu Rokoš

Pozývame vás na vernisáž výstavy fotografií členov fotoklubu Rokoš, ktorá sa uskutoční 15. júna 2023 o 17:00 h komunitnom centre Tribečskej knižnice. Fotogaléria z vernisáže: >>>


Podujatia v júni 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac jún


Klub fotografov

Pozývame vás stretnutie Klubu fotografov, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 1. júna o 16:30 h, v komunitnej miestnosti. Témou stretnutia bude prehliadka fotografií prírody a príprava výstavy fotografií fotoklubu Rokoš.


Beseda s Jonathanom Grestym

Pozývame vás na besedu s autorom románu Cudzincov kabát – Jonathanom Grestym. Beseda sa uskutoční vo štvrtok 25.5.2023 o 16:00 h v komunitnej miestnosti.
Fotogaléria z podujatia >>>


Klub cestovateľov

Téma Čína s Mgr. Helenou Kopeckou. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 23.5.2023 o 16:30 h v komunitnej miestnosti.
Fotogaléria z podujatia >>>


Mám básničku na jazýčku

V stredu 17.5.2023 sa uskutoční už 24. ročník súťaže v prednese poézie a prózy žiakov materských škôl. Regionálne podujatie Mám básničku na jazýčku sa opäť koná po trojročnej prestávke. 
Fotogaléria z podujatia: >>>


Klub fotografov

Pozývame vás stretnutie Klubu fotografov, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 11. mája o 16:00 h, tentokrát v Tovarníckom parku. Témou stretnutia bude fotografovanie prírody.


Voľné pracovné miesto

Voľné pracovné miesto na výkon práce knihovník/knihovníčka.
Bližšie informácie na tel. č. 0387463519, 0387463511


Podujatia v máji 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac máj


Klub cestovateľov

Témou budú cestovateľské zážitky Mgr. Bohuša Saska v Egypte. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v stredu 26.4.2023 o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Klub fotografov

Pozývame vás do komunitnej miestnosti na ďalšie stretnutie Klubu fotografov, ktoré sa uskutoční 20. apríla o 16:30 h.


Príroda a krajina – výstava fotografi

Navštívte výstavu fotografií, ktorých ústrednou témou je príroda a krajina. Výstava je sprístupnená do 26.5.2023.


Podujatia v apríli 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac apríl >>>


Noc s Andersenom 2023

V piatok 31.3.2023 sa po prvýkrát aj v Tribečskej knižnici uskutočnil 18. ročník medzinárodného podujatia na podporu čítania Noc s Andersenom. Rozprávkový večer pre deti 4. ročníka ZŠ na Škultétyho ulici bol plný dobrodružstiev, kreativity, súťaží a čítania. Ďakujeme účastníkom za vydarený priebeh tohto podujatia. Fotogaléria z podujatia >>>


Voľné pracovné miesto

Voľné pracovné miesto na výkon práce ekonóm/ekonómka. Bližšie informácie na tel. č. 0387463519, 0387463511


Klub cestovateľov

Téma Nový Zéland s Mariánom Ondrejičkom. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 4.4.2023 o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia >>>


Beseda s Robertom Krausem

Pozývame vás na besedu so známym neuropsychológom Robertom Krausem, autorom kníh o detskom mozgu. Beseda sa uskutoční v piatok 31.3.2023 o 16:30 h v komunitnom centre Tribečskej knižnice. Fotogaléria z podujatia: >>>


Príroda a krajina – vernisáž výstavy fotografií

Pozývame vás na vernisáž výstavy fotografií Natálii Tarabovej, Mariana Látku, Jaroslava Streichera a Bohuša Saska, ktorá sa uskutoční 30. marca 2023 o 16:30 h komunitnom centre Tribečskej knižnice. Témou tejto výstavy je "Príroda a krajina".
Fotogaléria z vernisáže: >>>


Šachový klub

Tribečská knižnica v Topoľčanoch ponúka svojim návštevníkom popri Klube cestovateľov a Klube fotografov aj stretnutia v šachovom klube. Využite príležitosť zmerať si sily s talentovanými mladými hráčmi a možnosť zdokonaľovať sa v tejto hre. Stretnutia priaznivcov kráľovskej hry sa konajú v zasadačke na 1. poschodí každý piatok od 18:00. 


Klub cestovateľov

Pozor! Podujatie sa z technických príčin presúva na utorok 4.4.2023, na 16:30 h. 
Téma Nový Zéland s Mariánom Ondrejičkom. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 21.3.2023 o 16:30 h.


Klub fotografov

Pozývame vás do komunitnej miestnosti na druhé stretnutie Klubu fotografov, ktoré sa uskutoční 16. marca o 16:30 h.


Je nás počuť 2023

Tribečská knižnica v Topoľčanoch sa pripája k podujatiu "Je nás počuť 2023". Koná sa v stredu 8. marca 2023 o 15:30 h a záštitu nad ním prevzala prezidentka Zuzana Čaputová. V tento deň v rovnakom čase upozornia knižnice spoločne na dôležitosť čítania a krásu literatúry. O 15:30 sa našim čitateľom prihovorí prostredníctvom sociálnej siete Youtube knihovníčka Marika a prečíta úryvok z knihy Nemožná od Dany Hlavatej. Link na video: https://youtu.be/lSIqVW3kxjQ


Podoby lásky v knihách Kataríny Kunikovej

Pozývame Vás na besedu s autorkou obľúbených ženských románov Zákon príťažlivosti, Láska dvoch svetov a Lásky z karamelu, ktorá sa uskutoční 9. marca 2023 o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Beseda s Annou Michalovou

Pozývame Vás na besedu s regionálnou autorkou Annou Michalovou, ktorá sa uskutoční 8. marca 2023 o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Beseda s Mirom Jarošom

Beseda je z organizačných dôvodov ZRUŠENÁ.
Beseda s autorom detských kníh a známym spevákom sa uskutoční 7. marca 2023 o 11:00 h.


Týždeň slovenských knižníc

V čase od 6.3. – 12. 3. 2023 sa uskutoční 24. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc pod spoločným mottom KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH – Knižnice, záruka kvalitných informácií Týždeň slovenských knižníc nemení svoj základný cieľ: Pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí a poukázať na to, že knižnice sú etablovanými odbornými pracoviskami profesionálne pracujúcimi s informáciami. 

Podujatia v marci 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac marec >>>


Burza kníh a časopisov

Pri príležitosti "Marec - mesiac knihy" Vás pozývame na burzu kníh a časopisov.


Mám básničku na jazýčku

Tribečská knižnica v Topoľčanoch Vás pozýva na okresnú recitačnú súťaž žiakov MŠ, ktorá sa uskutoční v stredu 17. mája 2023 o 9:00 h v Tribečskej knižnici v Topoľčanoch.
Podmienky súťaže:
- Žáner – poézia a próza
- Výber ukážok nie je tematický obmedzený
- Vekový priemer súťažiacich 5 – 6 rokov
- Účasť – jeden súťažiaci z MŠ
Termín uzávierky: 30. marca 2023 / štvrtok /

Cestovné účastníkov hradí vysielajúca organizácia Kontaktná adresa:
Tribečská knižnica
Československej armády 28
955 35 Topoľčany
Súťažiacich môžete nahlásiť na
tel. č.: 038/ 746 35 18
E-mail: detske@kniznicatopolcany
Návratka: >>>


Klub cestovateľov

Téma Tanzánia a Nový Zéland s Mariánom Ondrejičkom. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 28.2.2023 o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Legenda a skutočnosť o topolčianskej Sedembolestnej 

Pozývame Vás  do knižnice 24. februára 2023 na prednášku Ing. Lucie Rybanovej, ktorá sa uskutoční v spolupráci s farským úradom v Topoľčanoch pri príležitosti 12. výročia úmrtia Laca Zrubca.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Kvíz Šalamúnov poklad

Milý detský čitateľ
Aj tento rok sme pre Teba pripravili elektronický vedomostný kvíz "Získaj Šalamúnov poklad".
Otázky vo formáte Word  >>> alebo >>> (6,9 MB)
Dokument si stiahni, vypíš správne odpovede, ulož ho a vyplnený kvíz pošli na emailovu adresu: detske@kniznicatopolcany.sk.
Súťažíš o pekné ceny. Odpovede môžeš posielať do konca mája.


Valentínske autorské čítanie

Pozývame vás na Popoludnie s poéziou – autorské čítanie s Martinom Kučerom, ktoré sa uskutoční 14. februára o 16:00 h.
Fotogaléria z podujatia >>>


Klub fotografov

Pozývame vás do komunitnej miestnosti na prvé stretnutie Klubu fotografov, ktoré sa uskutoční 9. februára o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia >>>


30. výročie vzniku Slovenskej republiky

Pozvánka na prednášku Mgr. Bohuša Saska k 30. výročiu vzniku Slovenskej republiky, ktorá sa uskutoční v spolupráci s Tribečským múzeom v Topoľčanoch. Určená je pre študentov stredných škôl.
Fotogaléria z podujatia >>>


Podujatia vo februári 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac február >>>


Voľné pracovné miesto

Voľné pracovné miesto na výkon práce knihovník/knihovníčka. Bližšie informácie na tel. č. 0387463519, 0387463511


Knihovník 2022/2

Vyšlo nové číslo metodického časopisu pre knihovníkov obecných knižníc Knihovník. Pdf verzia (2,2 MB) >>>


Výstava fotografií Čas zimy a Vianoc

Navštívte výstavu fotografií Natálii Tarabovej, Mariana Látku a Jaroslava Streichera. Prístupná bude do 19.1.2023. 
Fotogaléria z vernisáže >>>


Burza kníh

Využite príležitosť prísť za lacný peniaz k dobrej knihe. 


Využite službu výpožičiek e-kníh

Tribečská knižnica v Topoľčanoch v spolupráci s Palmknihy ponúka možnosť výpožičiek elektronických kníh. Viac informácií >>>
Informácie o aplikácii (napr. návody, informácie o čítačkách a inštalačný súbor pre staršie čítačky, atď.) možno nájsť na www.palmknihy.cz/aplikace


Klub cestovateľov

Téma Rakúsko a Nemecko s PhDr. Ladislavom Kocákom.
Fotogaléria z podujatia >>>


Vianoce v knižnici

Prehľad vianočných podujatí.


Zimné zvykoslovie v tradičnej ľudovej kultúre Slovenska

Stretnutie so slovenskou etnologičkou Katarínou Nádaskou.
Fotogaléria z podujatia >>>


Peter Bielik

Autorská beseda s mentálnym koučom a psychológom.
Fotogaléria z podujatia >>>


Knižná beseda so spisovateľkami Bajou Dolce, Michaelou Zamari a Ivicou Ďuricovou

v spolupráci s Knižným klubom v knihe
Fotogaléria z podujatia : >>>


Vianočné tvorivé dielne

Príďte si vytvoriť jesenné dekorácie


Podujatia v decembri 2022

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac december


Tvorivé dielničky pre šikovné detičky.

Príďte si s deťmi vyrobiť jesenné dekorácie
Fotogaléria z podujatia : >>>


Výstava malieb Jany Globanovej

Vidím, cítim... Navštívte autorskú výstavu obrazov Jany Globanovej. Prístupná bude do 24.11.2022.
Fotogaléria z vernisáže: >>>


Spomienka na Stummerovcov. 

Pozvánka na prednášku Mariána Vargica.
Fotogaléria z podujatia >>>


Podujatia v novembri 2022

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac november


Kreatívne s Dajanou Rodriguez 5

Piate – záverečné stretnutie s Dajanou Rodriguez. 9.11.2022 o 16:00 h. 
Fotogaléria >>>


Klub cestovateľov. 

Téma: Kambodža a Vietnam. Beseda s Mgr. Bohušom Saskom z Tribečského múzea v Topoľčanoch. 3.11.2022 o 16:30 h.
Fotogaléria >>>


Vnímate našu inakosť? Odhaľte i náš potenciál

Odborná prednáška Viery Hincovej so zameraním na porozumenie a podporu silných stránok. Premostenie tradičného pohľadu na odlišnosti, akými sú autizmus, Aspergerov syndróm, ADHD. Podnety k napredovaniu každého dieťa sú efektívnejšie, než pozornosť venovaná jeho oslabeniam. 8.11.2022 o 9:00 h.

Prednáška je projektom Tribečskej knižnice v Topoľčanoch v rámci dotačného programu MK SR Kultúra znevýhodnených skupín.
PROGRAM:
09.00 – 10.30 prvý blok
10.30 – 10.45 prestávka
10.45 – 12.15 druhý blok
12.30 záver

ODBORNÁ GARANTKA PREDNÁŠKY: Mgr. Viera Hincová - psychologička, lektorka, autorka podcastov Deti bez návodu. Viac informácií www.beznavodu.sk alebo www.a-centrum.net
„Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky”
Partner projektu: MsÚ Topoľčany, Odbor školstva, kultúry a práce s mládežou

Svoju účasť na odbornej prednáške nahláste, prosím, do 31. októbra 2022 (pondelok) do 15- tej hodiny.
• elektronicky na uvedenú e-mailovú adresu: metodika@kniznicatopolcany.sk alebo
• telefonicky: Mgr. Ivona Machová: 038/746 35 14  
Tešíme sa na Vašu účasť.
Fotogaléria  >>>


O včelách sa učíme, aj si o nich čítame

Druhé stretnutie podujatia "O včelách sa učíme, aj si o nich čítame". 18.10.2022 o 10:00 h.
Fotogaléria z podujatia >>>


Klub cestovateľov

Téma: Francúzsko. Beseda s Mariánom Vargicom. 13.10.2022 o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia >>>


Prednáška PaedDr. Pavla Gogu

Prednáška poslanca krajského zastupiteľstva NSK v rámci Európskeho roka mládeže. 7.10.2022 o 9:30 h.
Fotogaléria z podujatia >>>


Voľné pracovné miesto

Voľné pracovné miesto na výkon práce vodič, kurič, údržbár, záhradník. Bližšie informácie na tel. č. 0387463519, 0387463511


Tribečská knižnica v Topoľčanoch

2023