Aktuality

Workshop s Hedvigou Gutierrez

Vo štvrtok 13.6.2024 o 9:00 h a o 10:30 h sa uskutočnia v Tribečskej knižnici dve pracovné stretnutia s ilustrátorkou a autorkou Hedvigou Gutierrez. Témou toho prvého bude práca s knihou Plecháč Bob a témou druhého workshopu bude komix. Podujatie podporil Fond na podporu umenia a je určené pre vybrané triedne kolektívy.


Prednáška Soni Uríkovej

Vo štvrtok 13.6.2024 o 10:00 h sa uskutoční v Tribečskej knižnici prednáška spisovateľky, scenáristky a laureátky ceny Anasoft Litera Soni Uríkovej. V prednáške sa bude venovať témam dramaturgie a scenáristiky. Podujatie podporil Fond na podporu umenia a je určené pre vybraný triedny kolektív.


Festival kultúry

Vážení čitatelia, tentokrát vás pozývame na Námestie M. R. Štefánika. V piatok 14.6.2024 organizujú kultúrne inštitúcie mesta Topoľčany Festival kultúry. Tribečská knižnica v Topoľčanoch v spolupráci s Tribečským múzeom Topoľčany a Tribečským osvetovým strediskom pripravili pre návštevníkov ale i okoloidúcich kultúrny program. Začíname už o 9:00 h a končíme večer o 18:00 h. Využite príležitosť a spestrite si deň kultúrou. 


Hlasujte a vyhrajte v druhej časti súťaže Naj kniha Nitrianskeho samosprávneho kraja 2023

Milí čitatelia,
je tu pokračovanie súťaže Naj kniha Nitrianskeho samosprávneho kraja. V prvej časti, počas mája 2024, ste ku knihám, ktoré boli vybrané z fondov regionálnych knižníc, mohli nominovať vaše tipy. Tie boli doplnené a zoradené do troch kategórií: beletria, literatúra pre deti a mládež, odborná literatúra.
Aktuálne od 1. júna 2024 môžete vyjadriť váš názor v online hlasovaní a zo zoznamu si vybrať knihu, ktorá by podľa vás mala získať titul NAJ. Hlasovanie je jednoduché a zapojiť sa doň môžete z pohodlia vášho domova. 

Ako hlasovať:
1.) navštívte stránku: https://sdu.sk/iuaOg,
2.) vyplňte kontaktné údaje (aby sme vás mohli informovať v prípade, že sa stanete výhercom vecných cien),
3.) vyberte si jednu knihu z finálneho zoznamu
4.) a kliknite na odoslať.

Online hlasovanie prebieha od 1. 6. do 31. 8. 2024, tak neváhajte a zapojte sa ešte dnes. Aj váš hlas rozhodne o tom, ktoré knihy získajú prestížny titul. Výsledky sa dozvieme v septembri 2024, kedy zároveň odovzdáme štyri ceny - autorom víťazných kníh v troch uvedených kategóriách a autorovi absolútnej NAJ knihy.
 Súťaž organizuje Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre v spolupráci s Knižnicou Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, Knižnicou Józsefa Szinnyeiho v Komárne, Tekovskou knižnicou v Leviciach a Tribečskou knižnicou v Topoľčanoch. Projekt finančne podporil Nitriansky samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom uvedených knižníc.
Poďme spoločne vybrať tie naj knihy.


Motom svetom s Petrom Cagalom

Z Ekvádoru do Čile

Pozývame vás na ďalšie pokračovanie cestovateľských zážitkov a dobrodružstiev Petra Cagalu a jeho priateľov. Tentokrát sa ocitneme na cestách z Ekvádoru do Čile. Podujatie sa uskutoční v piatok 7.6.2024 o 17:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice. 


Podujatia v júni 2024

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac jún >>>


Beseda s Danielou Kapitáňovou

Pozývame vás na besedu so spisovateľkou, publicistkou a divadelnou režisérkou Danielou Kapitáňovou. Uskutoční sa v piatok 10.5.2024 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice. Daniela Kapitáňová je známou autorkou vtipných detektívok a s príbehom Nech to zostane v rodine! v literárnej súťaži postúpila do finálovej desiatky najlepších kníh za rok 2006.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Podujatia v máji 2024

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac máj >>>


Súťaž NAJ kniha Nitrianskeho samosprávneho kraja

Nitriansky samosprávny kraj, Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre v spolupráci s Knižnicou Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, Knižnicou Józsefa Szinnyeiho v Komárne, Tekovskou knižnicou v Leviciach a Tribečskou knižnicou v Topoľčanoch vyhlasujú súťaž NAJ kniha Nitrianskeho samosprávneho kraja 2023. Priebeh súťaže: V období od 1.5.2024 – 31.5.2024 môžu čitatelia nominovať do súťaže knihy prostredníctvom nominačného listu. Podmienkou je, aby vybrané knižné tituly boli vydané v roku 2023 a tiež, aby boli tematicky alebo osobou autora spojené s regiónom. Od 1. 6. 2024 – 31. 8. 2024 bude prebiehať online hlasovanie. Zanechaním svojich kontaktných údajov sa hlasujúci zapojí aj do súťaže o vecné ceny. Výsledky hlasovania budú zverejnené v priebehu septembra a mená troch výhercov vecných cien budú oznámené do 15.9.2024. Podrobné informácie o súťaži, zoznam nominovaných kníh: >>>


Beseda s Martinom Sarvašom

Rocková poézia na cestách

Producent, textár, manažér, autor kníh Zatiaľ toľko  a Štyri vody  Martin Sarvaš príde do Tribečskej knižnice porozprávať o "rockovej poézii na cestách". Je považovaný za najvýznamnejšieho rockového textára; tiež je úspešný aj v oblasti hudobného divadla ako autor textov muzikálov Báthoryčka, František z Assisi a slovenských textov k muzikálu Mamma Mia!.
Fotogaléria z besedy: >>>


Motom svetom s Petrom Cagalom

Z Kostariky do Ekvádoru

Pozývame Vás na pokračovanie cyklu besied s Petrom Cagalom, ktorý nás svojím rozprávaním a obrazovým dokumentom zavedie na cesty vedúce z Kostariky do Ekvádoru. Podujatie sa uskutoční v piatok 26.4.2024 o 17:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Beseda s  Emou Manilou

Šťastná myseľ

Pozývame vás na besedu s regionálnou autorkou Emou Manilou, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 25.4.2024 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice. Ema Manila napísala knihu, ktorá je určená ľuďom v súčasnej náročnej dobe, aby si zachovali prirodzenú šťastnú povahu a duševnú pohodu.  Na besede predstaví svoju knihu obsahujúcu mnohé myšlienky pre dosiahnutie potenciálu každého človeka a prežívanie šťastného života.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Beseda s Jarom Slávikom

Pozývame vás na besedu so známym porotcom súťaže Česko Slovensko má talent Jarom Slávikom. Čitateľom predstaví svoju knihu Talent, v ktorej opisuje pohľad za oponu diania vo svete talentového priemyslu.
Beseda sa uskutoční vo štvrtok 18.4.2024 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Jarné bylinky

Pozývame vás na prednášku Zuzany Padychovej spojenú s besedou o jarných bylinkách, ktorá sa uskutoční v utorok 9.4.2024 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice. Dozviete sa ako ich používať ale aj to, ako ich v tomto období správne presádzať a ako sa o ne starať. 
Fotogaléria z podujatia: >>>


Podujatia v apríli 2024

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac apríl >>>


Motom svetom s Petrom Cagalom – Stredná Amerika

Pozývame Vás na besedu s Petrom Cagalom, ktorý bude rozprávať o svojich cestách naprieč americkým kontinentom, tentokrát Strednou Amerikou. Podujatie sa uskutoční v piatok 22.3.2024 o 17:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice. 


Literárne stretnutie: cesta slovom

Pozývame Vás na besedu so spisovateľkou Janou Pronskou, ktorá sa uskutoční v stredu 20.3.2024 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice. Jana Pronská je autorkou úspešných historických románov, v ktorých dominuje romantický príbeh odohrávajúci sa v stredoveku.


Je nás počuť

Aj tento rok sa Tribečská knižnica v Topoľčanoch zapája do celoslovenskej kampane Je nás počuť. Dnes, 6. marca o 15.30 h sledujte naše sociálne siete kde bude nahlas čítaný úryvok z knihy Matilda od autora Roalda Dahleho >>>
 O čom je celoslovenská kampaň Je nás počuť? V jeden deň a v jednu hodinu budeme spolu čítať verejnosti, či malé knižnice alebo veľké, či v obci alebo v meste. Týmto spôsobom dávajú všetky knižnice do pozornosti dôležitosť čítania a krásy literatúry. 


Kráľ detských čitateľov

Tribečská knižnica v Topoľčanoch vyhlasuje súťaž o nového kráľa/kráľovnú detských čitateľov. Do tejto súťaže sa môžu zapojiť čitatelia 4. – 6. ročníkov základných škôl. Úlohou kandidátov bude absolvovanie dvoch súťažných kôl. Prvé kolo štartuje už v pondelok 4. marca 2024.
Základné informácie: >>> (pdf, 0,4 MB)
Súťažný kvíz: >>> (docx, 6,5 MB); >>> (pdf, 1,0 MB) 


Burza kníh

Burza kníh a časopisov ponúka čitateľom možnosť ich kúpy za symbolickú cenu. Počas Týždňa slovenských knižníc na všetkých úsekov knižnično-výpožičných služieb.


Týždeň slovenských knižníc 2024

25.ročník Týždňa slovenských knižníc 2024 bude prebiehať od 4.3. - 8.3 2024. Uskutoční sa pod tradičným mottom – Knižnice pre všetkých. Slovenská asociácia knižníc pridala ešte motto: Každý je iný, spoločne sme silní. Hlavným organizátorom podujatia je Slovenská asociácia knižníc. Spoluorganizátormi sú Staromestská knižnica v Bratislave, Kancelária Národnej rady SR a Európsky parlament, kancelária na Slovensku.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.
Tribečská knižnica v Topoľčanoch pripravila pre svojich čitateľov tento program: >>>


Podujatia v marci 2024

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac marec >>>


Prevencia rakoviny hrubého čreva

Pozývame vás na prednášku k závažnej téme pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine, ktorá sa uskutoční 28.2.2024 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice v Topoľčanoch.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Motom svetom

Pozývame vás na besedu s Petrom Cagalom, ktorý bude rozprávať o svojich cestách naprieč americkým kontinentom.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Tréning pamäti

Pozývame vás na sériu vzdelávacích podujatí Tréning pamäti - ako si udržať sviežu pamäť v každom veku, ktoré sa začnú už vo štvrtok 22.2.2024 o 10:00 h. 
Fotogaléria z podujatia >>>


Mám básničku na jazýčku 2024

Tribečská knižnica v Topoľčanoch vyhlasuje okresnú recitačnú súťaž žiakov MŠ, ktorá sa uskutoční v stredu 15. mája 2024 o 9:00 h v Tribečskej knižnici v Topoľčanoch.
Podmienky súťaže:
- Žáner – poézia a próza
- Výber ukážok nie je tematicky obmedzený
- Vekový priemer súťažiacich 5 – 6 rokov
- Účasť – jeden súťažiaci z MŠ
Termín uzávierky: 30. apríla 2024 /utorok/


Cestovné účastníkov hradí vysielajúca organizácia.  
Kontaktná adresa:
Tribečská knižnica v Topoľčanoch
ul. Československej armády 28
955 35 Topoľčany.
Súťažiacich môžete nahlásiť na:
tel. č.: 038/ 746 35 18
e-mail: detske@kniznicatopolcany
 Návratka: >>>


Darčekové poukazy

Milí čitatelia,
počas celého roka máte možnosť zakúpiť darčekový poukaz na predplatné na registráciu do Tribečskej knižnice v Topoľčanoch.
Zbavte sa starosti z hľadania toho správneho daru! Darčekový poukaz do našej knižnice je kľúčom k nekonečnému svetu príbehov a dobrodružstiev. Prekvapte svojich blízkych darom plným nezabudnuteľných príbehov a možností, ktoré si vyberú sami!


Kvíz Šalamúnov poklad

Milý detský čitateľ.
Aj tento rok sme pre Teba pripravili elektronický vedomostný kvíz "Získaj Šalamúnov poklad".
Otázky vo formáte Word: >>> alebo aj tu: >>> (2,7 MB)
Dokument si stiahni, vypíš správne odpovede, ulož ho a vyplnený kvíz pošli na emailovu adresu: detske@kniznicatopolcany.sk. Súťažíš o pekné ceny.
Odpovede môžeš posielať do konca mája.


Podujatia vo februári 2024

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac február >>>


Knihovník 2023-2

Vyšlo nové číslo regionálne časopisu Knihovník 2023-2. Jeho elektronickú verziu môžete stiahnuť tu: >>>


Klub cestovateľov

Pozývame vás na besedu s Mariánom Ondrejičkom, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 14.12.2023 o 16:30 h v komunitnej miestnosti. Podelí sa so svojimi cestovateľskými zážitkami z Nórska.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Podujatia v decembri 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac december >>>


Adoptuj si svojho intelektuála

beseda so spisovateľom Silvestrom Lauríkom

Pozývame vás na besedu so spisovateľom Silvesterom Lavríkom , ktorá sa uskutoční v piatok 8.12.2023 o 16:00 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice v Topoľčanoch. Známy prozaik, dramatik, režisér, príležitostný publicista a výtvarník predstaví svoju novú knihu Adoptuj si svojho intelektuála.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Spomienky

vernisáž výstavy fotografií Maríána Látku

Pozývame vás na vernisáž výstavy fotografií známeho topoľčianskeho fotografa Mariána Látku, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 30.11.2023 o 16:30 h v komunitnej miestnosti Tribečskej knižnice v Topoľčanoch. Výstava pod názvom Spomienky predstaví prierez úspešnou fotografickou tvorbou autora. 
Fotogaléria z vernisáže: >>>


Beseda s Petrom Šloserom

Pozývame Vás na besedu s regionálnym autorom Petrom Šloserom, ktorá sa uskutoční v stredu 22.11.2023 o 16:00 h v komunitnej miestnosti. Bývalý policajný plukovník predstaví svoju novú knihu Profesori zločinu a určite porozpráva aj zaujímavosti zo zákulisia kriminalistiky na Slovensku.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Z Topoľčian do veľkého futbalu

Vážení čitatelia, pozývame Vás na besedu s regionálnymi autormi Gejzom Sitkeyom a Štefanom Daňom, ktorá sa uskutoční v utorok  21. 11. 2023 o 16:00 h v komunitnej miestnosti. Témou besedy bude kniha s rovnomenným názvom, ktorá popisuje príbeh prvoligového futbalistu Štefana Daňa.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Klub cestovateľov

Pozývame vás na besedu s Katarínou Hunčíkovou, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 16.11.2023 v komunitnej miestnosti. Porozpráva o svojich zážitkoch na cestách po Južnej Amerike.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Klub nostalgia

Ďalšie stretnutie Klubu nostalgia sa uskutoční v utorok 14.11.2023 o 16:00 h. Nový Klub nostalgia sa venuje retro záležitostiam a všetkému, čo k tomu náleží. Vítaná je účasť zberateľov starožitností i nadšencov starých dobrých časov.


Klub cestovateľov

Téma Škótsko s Danielom Ondrejičkom. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v stredu 8.11.2023 o 16:30 h v komunitnej miestnosti. Fotogaléria z podujatia: >>>


Podujatia v novembri 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac november >>>


Predstavitelia verejného života čítajú deťom

Podujatie s významnými hosťami a žiakmi ZŠ sa uskutoční v utorok 24.10.2023 o 9:30 h.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Odovzdávanie cien Nitrianska Lunica

V piatok 20.10.2023 boli v Dome kultúry v Topoľčanoch odovzdané ceny Nitrianska Lunica. Túto cenu každoročne udeľuje Nitriansky samosprávny kraj osobnostiam reginálneho kultúrneho života. Oceňujú sa pracovníci knižníc, múzeí, galérií, divadiel a osvetových stredísk v Nitrianskom kraji.
 S potešením môžeme oznámiť, že za knižnice získala Nitriansku Lunicu riaditeľka Tribečskej knižnice v Topoľčanoch Oľga Bujnová. Laureátkou sa stala za celoživotnú prácu v knihovníctve a za činnosť vo funkcii riaditeľky knižnice. Gratulujeme!
 Slávnostné odovzdávanie cien bolo spojené s prehliadkou neprofesionálneho umenia v Nitrianskom samosprávnom kraji pri príležitosti 70. výročia vzniku osvetových stredísk.
Fotogaléria z prevzatia ocenenia: >>>


Klub nostalgia

Pozývame vás na stretnutie Klubu nostalgia. Podujatie sa uskutoční v utorok 24.10.2023 o 16:30 h. Nový Klub nostalgia sa bude, ako už názov napovedá, venovať retro záležitostiam a všetkému, čo k tomu náleží. Vítaná je účasť zberateľov starožitností i nadšencov starých dobrých časov.


Finančná a digitálna gramotnosť

O tom ako hospodáriť s peniazmi, ako pracujeme a zarábame a aké finančné riziká existujú budú pojednávať tri workshopy Finančná gramotnosť, ktoré sú určené pre žiakov a seniorov. Uskutočnia sa vo štvrtok 19.10.2023 v Tribečskej knižnici o 8:00 h, 10:00 h a 13:00 h. Podujatie podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria z podujatí: >>>


Klub cestovateľov

Téma Island s Mariánom Ondrejičkom. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 17.10.2023 o 16:30 h v komunitnej miestnosti.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Podujatia v októbri 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac október


Deti rozdúchajú seniorskú iskru života

Podujatie, v ktorom sa pod vedením mentálneho kouča a psychológa Mgr. Petra Bielika stretnú dôchodcovia z klubov dôchodcov a deti z Centra detí a rodiny. Tieto stretnutia a aktivity umožnia deťom a starším ľuďom navzájom sa spoznávať. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR. Celkovo sa jedná o tri podujatia, ktoré sa uskutočnia v priebehu októbra a novembra.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Zmena výpožičnej doby na pobočke

Od 2.10.2023 dochádza k zmene výpožičnej doby na pobočke na Gagarinovej ulici. Otvorená bude v pondelok a v utorok. Čas zostáva nezmenený, čiže od 9:00 - 12:00 h,  12:30 - 17:00 h.


Výstava dobových fotografií mesta Topoľčany

Tribečská knižnica pozýva na výstavu dobových fotografií mesta Topoľčany, ktorá je pre všetkých návštevníkov otvorená od 25.9.2023. Uskutočňuje sa v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva na tému "Dedičstvo ži!". Fotografie pochádzajú zo zbierky Petra Macka, ktorý túto svoju zbierku prezentuje na Facebookovom profile "Topoľčany – návrat do minulosti". Výstava je otvorená v pracovných dňoch od 8:00 – 18:00 hod. a potrvá do 10.11.2023. Vstup na výstavu je voľný. 


Z dejín židovskej komunity
v Topoľčanoch

Tribečská knižnica pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva organizuje pre študentov SŠ komentovanú prehliadku židovského cintorína . Prednášať bude Mgr. Helena Kopecká.
Fotogaléria z podujatia: https://photos.app.goo.gl/Q8nA5JqfEMEDT5Tp8


Prečítané leto – 9. týždeň

Podtémou posledného, deviateho týždňa Prečítaného leta je "O koreňoch". Pozrite si výber kníh k tejto téme a nechajte sa inšpirovať:
2 - 4 roky
K. Macurová: Prečo nekvitneš?, Albatros 2016
L. Menzies, M. Vian: Zase budeme spolu!, Ella & Max 2022
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
C. Claire, V. Costa: Môj ocko je sardinka, Občianske združenie Slniečkovo 2019 (nováčik)
Z. Belková, A. Kucharovič: Kto sú ľudia?, Fagan 2022
D. Dušek, Ď. Balogh: Pištáčik, Slovart 2016, e-kniha, audio
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
D. Perret: Bjorn II: A nové jarné objavy, E.J. Publishing 2021 (ZČ)
M. Lazárová, A. Tachezy: Líška s dúhovými očami, Slovart 2022, e-kniha
S. Viola, G. Accinelli: Efekt domina alebo neviditeľné pravidlo prírody, Tatran 2020, e-kniha
J. Giono, Ľ. Paľo: Muž, ktorý sadil stromy, Artforum 2023, audio


Oznam

S hlbokým zármutkom sme prijali správu o smrti dlhoročnej pracovníčky Tribečskej knižnice v Topoľčanoch Margity Stojnovovej, ktorá nás navždy opustila v stredu 23. 8. 2022 vo veku 88 rokov.
Týmto vyjadrujeme rodine a pozostalým úprimnú sústrasť.
Posledná rozlúčka so zosnulou sa uskutoční v pondelok 28. 8. 2020 o 15:00 hod. na Novom cintoríne v Topoľčanoch. 


Prečítané leto – 8. týždeň

Podtémou ôsmeho týždňa Prečítaného leta je "O dobrom jedle". Pozrite si výber kníh k tejto téme a nechajte sa inšpirovať:
2 - 4 roky
M. Těšitelová: Veľká medvedia kuchárka, BRAK 2022
A. Režná: Cukrové topánky, Zum Zum production 2018
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
S. Couturier, M. Poignonec: Čo cítim keď…? - kniha aktivít, Enigma 2021 (nováčik)
Z. Líšková, M. Královič: Zimná zmrzlináreň, BRAK 2021, audio (predčítacia)
A. Mariani a F. Minoglio: Jedlo - odkiaľ a ako sa dostáva na náš stôl, Lingea 2022
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
D. Sundin: Kuchárska kniha Pippi Dlhej Pančuchy, Slovart 2023 (ZČ)
A. Ruhe: Tajomná lekáreň: Vo vzduchu cítiť mágiu, Fragment 2020, e-kniha
B. Sanderson: Alcatraz verzus diabolskí knihovníci, Slovart 2023
J. Bukovinová: Jeleň v Paríži, Slovart 2022, e-kniha


Prečítané leto – 7. týždeň

Tretia téma Prečítaného leta je o tom, čo (nás) spája. O dobrom jedle aj divných dňoch. Ľuďoch, zvieratách i rastlinách, domovoch všetkých tvorov. Dobrých skutkoch a ich kráse. O láske. O tom, odkiaľ kto prišiel a kam vedú naše cesty. Preskúmajte tajomné nitky, ktoré prepájajú rôzne svety. Podtémou siedmeho týždňa Prečítaného leta je "O domove". Pozrite si výber kníh k tejto téme a nechajte sa inšpirovať:
2 - 4 roky
M. Neradová: Brlôžky, Meda 2020
A. Lobel: Pán Sova, Občianske združenie Slniečkovo 2023
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
P. Oswald: Hike, Walker books 2021 (nováčik)
A. M. G. Schmidt, F. Westendorp: Špunt z Vežodomu, Verbarium 2023 (predčítacia)
I. Harrison: Môj bezstarostník, Lingea 2022
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
D. Walliams: Pán Smraďoch, Slovart 2013, e-kniha, audio (ZČ)
T. Kontio, E. Warsta: Pes menom Mačka, Stonožka 2023
J. Wilsonová: Príbeh Tracy Beakerovej, Slovart 2018
D. Cornille: Čo je nové v meste?, 82Book and Design Shop 2022


Prečítané leto – 6. týždeň

Podtémou šiesteho týždňa Prečítaného leta je "O nových priateľstvách". Pozrite si výber kníh k tejto téme a nechajte sa inšpirovať:
2 - 4 roky
E. Trukhan: Veľký výlet, Egreš o.z. 2019
G. Volpe, P. Proietti: Traja kamaráti, Stonožka 2023
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
A. Režná: Háro, Albatros 2019 (nováčik)
A. Salmela, M. Matlovičová: Fantazmagorický kamarát, Artforum 2021 (predčítacia)
E. Dziubak: Nezvyčajné priateľstvá vo svete rastlín a zvierat, Stonožka 2019
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
L. Pearson: Hilda a polnočný obor, Albatros 2019 (ZČ)
K. DiCamillo: Flóra a Odyseus, Slovart 2014, e-kniha
D. Long, K. Hyndman: Hrdinovia, Albatros 2022
R. J. Palacio: Obyčajná tvár, Ikar 2013


Výstava fotografií fotoklubu Rokoš

Vážení čitatelia, ešte stále máte možnosť navštíviť výstavu fotografií členov fotoklubu Rokoš. Výstava je sprístupnená do 31.8.2023.


Prečítané leto – 5. týždeň

Podtémou piateho týždňa Prečítaného leta je "O kvapkách". Pozrite si výber kníh k tejto téme a nechajte sa inšpirovať:
2 - 4 roky
M. Marcinkevičius, L. Düdaité: Tajomné jazero, Stonožka 2022
B. Gottwald: Ťuk ťuk puk, E.J. Publishing 2023
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
Z. Líšková: Odvaha tohto leta, Zum Zum production 2022 (predčítacia)
Sylvie Neeman: More je guľaté, BRAK 2021 (nováčik)
9 a viac (vrátane odradeného čitateľa)
J. L. Horst, H. J. Sanders: Operácia Letný ostrov, Premedia 2022, e-kniha (ZČ)
P. Socha, M. Utnik-Strugała: Špina, Slovart 2022
K. M. Hargrave, T. de Freston: Júlia a ospalý žralok, Slovart 2023, e-kniha
D. Soboň: Káva, Monokel 2022 (OČ)
T. Kopecká, T. Kopecký: Naprostá šílenost: Anna na cestě z úzkosti, Paseka 2021


Prečítané leto – 4. týždeň

Druhou témou Prečítaného leta sú maličkosti. Sú to drobné tvory aj veľké veci, ktoré sa zdajú malými. Každodenné radosti, láskavosť, inakosť i rovnakosť, rešpekt, jediná kvapka v mori, šálka kávy a priateľstvá rastliniek i chrobáčikov. Podtémou štvrtého týždňa je "O lupách". Ponúkame výber odporučených kníh:
2 - 4 roky
P. Čech: Dobrodružstvá pavúka Vinca, Petrkov 2019, audio
 M. Števková, M. Nerádová: Eniki Beniki, Buvik 2022
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
T. Oziewicz, A. Zajac: Čo robia pocity?, Stonožka 2022 (nováčik)
D. Sundin: Táto kniha nemá rada čítanie, Stonožka 2022
M. Kompaníková, V. Klímová: Koniec sveta a čo je za ním, Artforum 2019 (predčítacia)
9 a viac (vrátane odradeného čitateľa)
A. C. Doyle, S. Baudet: Sherlock Holmes vyšetruje: Korunka s berylmi, Fragment 2023, e-kniha
H. Kamigaki: Bludište 3: Zámek v oblacích, Bambook 2020
S. Collins: Gigantická zlovestná brada, BRAK 2022 (OČ)
D. McAnulty: Divoký rok, Absynt 2022, e-kniha


Prečítané leto – 3. týždeň

Druhou podtémou Prečítaného leta je "O cestách". Ponúkame výber odporučených kníh:
2 - 4 roky
Š. Sekaninová, Ľ. N. Anhová: Popletené počítanie, Albatros 2022 Makii: Vozidlá. Cik-cak, Slovart 2021
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
K. Roskifte: Všetci spolu rátame, Monokel 2020 (nováčik)
T. Birkhead: Aké to je byť vtákom?, Bambook 2023
J. Žáček, A. Born: Pre štipľavé lečo, Perfekt 2022
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
A. Siliotti, J. Joaquin, D. Hawcock: Tutanchamon, Svojtka&Co. 2022 (ZČ)
L. Novelli: Einstein a stroje času, Buvik 2022
C. Chica: Obor a čas, BRAK 2022 (OČ)
B. Brown: Tetris - hra, ktorá zmenila dejiny, Monokel 2023
J. Plauchová: Nula kelvinov, Artis Omnis 2022, e-kniha


Burza kníh

Vážení čitatelia, využite príležitosť na kúpu staršej literatúry za symbolickú cenu. 


Prečítané leto – 2. týždeň

Druhou podtémou Prečítaného leta je "O cestách".  Ponúkame výber odporučených kníh:
2 - 4 roky
T. Schamp: Vozidlá, Slovart 2023
M. Dubuc: Medveď a šepot vetra, Stonožka 2022
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
K. Gehrmann: Medveď v meste, Stonožka 2023 (nováčik)
R. Nekuda: Príbehostroj, Monokel 2022
K. Barošová, N. Aronová: 50 dobrodružstiev, ktoré musíš zažiť, kým vyrastieš, Slovart 2022
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
E. Blyton: Slávna päťka na ostrove pokladov - komiks, Slovart 2023 (ZČ)
G. Kristný, K. Štefanovičová: Tiene v kresle, BRAK 2022
I. M. Martins, B. P. Carvalho: Atlas ciest a bádateľov, Monokel 2022 (OČ)
J. Sempé: Raoul Taburin, Občianske združenie Slniečkovo 2023
J. Niven: Všetky skvelé miesta, YOLi 2015, e-kniha


Prečítané leto – 1. týždeň

Prvou témou tohtoročného Prečítaného leta je veľký svet. Je o jeho spoznávaní a rozmanitosti, farbách, veľkých i menších hviezdach, ďalekých cestách a nekonečnách. O tom, čo tvoríme a tvorí nás. Tu je náš výber kníh o veľkom svete. Jedna téma je stanovená na obdobie troch týždňov a každý týždeň bude mať novú podtému. Tou prvou je "O hviezdach"


A tu je výber kníh:
2 - 4 roky
D. Kanes: Prvé otázky a odpovede: Aké to je vo vesmíre?, Svojtka&Co. 2018
S. Dieckmann: Čakanie na vlka, Stonožka 2020
5 - 8 rokov (vrátane čitateľa nováčika)
A. Ganeri, A. Wilx: Príbehy hviezd, Slovart 2020 (predčítacia)
C. Shryock, C. Caudill: Tajné znamenia prírody, Svojtka&Co. 2022
M. I. S. Vegara, F. Isa: Marie Curie, Slovart 2022
(nováčik)
9 a viac (vrátane začínajúceho a odradeného čitateľa)
B. Révayová, M. Mazák: Malá hviezda, Matje! 2020 (ZČ)
C. Stuart, X. Abadía: Rýchlosť svetla hviezd, Albatros 2019
M. Teporelli, B. Gozzi, A. Innocente: Keď sa vôbec nedarí, Slovart 2022 (OČ)
F. Ruiz, M. Hesse: Bowie: Ilustrovaný životopis, Lindeni 2019, e-kniha (OČ)
B. Sanderson: Kadeti, Slovart 2022, e-kniha


Prečítané leto

Tribečská knižnica v Topoľčanoch sa zapojia do projektu Krajiny čitateľov - Prečítané leto. Hlavnou myšlienkou tejto aktivity je, aby na žiakov počas letných prázdnin nedoľahol prázdninový útlm. Jedná sa o stratu čitateľských zručností, čiže o schopnosť sústrediť sa na text a lepšie mu rozumieť, o používanie slov, ktoré ďaleko presahujú to, čo bežne používame v smskách. Nuž a toto sú zručnosti, ktoré potrebujú tréning. Ten je celkom jednoduchý - 4 až 6 prečítaných kníh za jedno leto.
A tak budeme každý týždeň predstavovať jednu čitateľskú tému a v rámci nej knižné tipy. Je na čitateľoch, či ich niečo zaujme a urobia niečo preto, aby sa prázdninovému útlmu vyhli. Samozrejme, nemusíte vyberať z našich tipov. Je možné, že knihu sa vám nepodarí zohnať alebo možno nepatrí k obľúbeným. Najdôležitejšie je, aby vás čítanie bavilo.


Letné čitateľské BINGO

Tribečská knižnica v Topoľčanoch otvára tohtoročnú letnú sezónu výzvou pre vášnivých čitateľov a to súťažným čitateľským bingom. Je určené predovšetkým deťom a mládeži, ale zapojiť sa samozrejme môžu všetci milovníci kníh bez rozdielu veku.
Súťaž prebieha celé leto až do 30.9.2023.
Pravidlá súťaže:
V každom políčku na Vás čaká jedna čitateľská úloha. Do jednotlivých políčok binga vpíšte názov knihy, ktorú ste prečítali.
MALÉ BINGO získate, ak prečítate 4 knihy v jednom riadku, stĺpci alebo diagonálne.
Ak prečítate všetkých 16 kníh , získavate VEĽKÉ BINGO.


Jedna kniha môže byť zapísaná iba v jednom políčku.
Hracie pole si môžete stiahnuť zo stránky našej knižnice, z nášho Facebooku, Instagramu alebo si ho vypýtajte na úseku pre deti a mládež.
Pre vyžrebovaných víťazov máme pripravené pekné vecné odmeny. Vyplnené čitateľské bingo môžete zaslať mailom na detske@kniznicatopolcany.sk alebo priniesť osobne na úsek pre deti a mládež do 30. 9. 2023.


Vyhodnotenie súťaže Získaj Šalamúnov poklad

Do súťažného kvízu Získaj Šalamúnov poklad sa zapojilo v tomto roku rekordných 240 súťažiacich. Traja úspešní výhercovia získavajú peknú knihu. Sú to:
1. FIlip Jančovič, ZŠ a MŠ Nitrianska Blatnica
2. Lucia Darmová, ZŠ Tribečská, Topoľčany
3. Sofia Halová, ZŠ Gogoľova, Topoľčany


Beseda s Marcelou Laiferovou

Pozývame vás na besedu so známou speváčkou, spisovateľkou, astrologičkou, numerologičkou Marcelou Laiferovou ktorá sa uskutoční v utorok 20. júna 2023 o 16:00 h komunitnom centre Tribečskej knižnice.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Vernisáž výstavy fotografií fotoklubu Rokoš

Pozývame vás na vernisáž výstavy fotografií členov fotoklubu Rokoš, ktorá sa uskutoční 15. júna 2023 o 17:00 h komunitnom centre Tribečskej knižnice. Fotogaléria z vernisáže: >>>


Podujatia v júni 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac jún


Klub fotografov

Pozývame vás stretnutie Klubu fotografov, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 1. júna o 16:30 h, v komunitnej miestnosti. Témou stretnutia bude prehliadka fotografií prírody a príprava výstavy fotografií fotoklubu Rokoš.


Beseda s Jonathanom Grestym

Pozývame vás na besedu s autorom románu Cudzincov kabát – Jonathanom Grestym. Beseda sa uskutoční vo štvrtok 25.5.2023 o 16:00 h v komunitnej miestnosti.
Fotogaléria z podujatia >>>


Klub cestovateľov

Téma Čína s Mgr. Helenou Kopeckou. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 23.5.2023 o 16:30 h v komunitnej miestnosti.
Fotogaléria z podujatia >>>


Mám básničku na jazýčku

V stredu 17.5.2023 sa uskutoční už 24. ročník súťaže v prednese poézie a prózy žiakov materských škôl. Regionálne podujatie Mám básničku na jazýčku sa opäť koná po trojročnej prestávke. 
Fotogaléria z podujatia: >>>


Klub fotografov

Pozývame vás stretnutie Klubu fotografov, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 11. mája o 16:00 h, tentokrát v Tovarníckom parku. Témou stretnutia bude fotografovanie prírody.


Voľné pracovné miesto

Voľné pracovné miesto na výkon práce knihovník/knihovníčka.
Bližšie informácie na tel. č. 0387463519, 0387463511


Podujatia v máji 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac máj


Klub cestovateľov

Témou budú cestovateľské zážitky Mgr. Bohuša Saska v Egypte. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v stredu 26.4.2023 o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Klub fotografov

Pozývame vás do komunitnej miestnosti na ďalšie stretnutie Klubu fotografov, ktoré sa uskutoční 20. apríla o 16:30 h.


Príroda a krajina – výstava fotografi

Navštívte výstavu fotografií, ktorých ústrednou témou je príroda a krajina. Výstava je sprístupnená do 26.5.2023.


Podujatia v apríli 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac apríl >>>


Noc s Andersenom 2023

V piatok 31.3.2023 sa po prvýkrát aj v Tribečskej knižnici uskutočnil 18. ročník medzinárodného podujatia na podporu čítania Noc s Andersenom. Rozprávkový večer pre deti 4. ročníka ZŠ na Škultétyho ulici bol plný dobrodružstiev, kreativity, súťaží a čítania. Ďakujeme účastníkom za vydarený priebeh tohto podujatia. Fotogaléria z podujatia >>>


Voľné pracovné miesto

Voľné pracovné miesto na výkon práce ekonóm/ekonómka. Bližšie informácie na tel. č. 0387463519, 0387463511


Klub cestovateľov

Téma Nový Zéland s Mariánom Ondrejičkom. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 4.4.2023 o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia >>>


Beseda s Robertom Krausem

Pozývame vás na besedu so známym neuropsychológom Robertom Krausem, autorom kníh o detskom mozgu. Beseda sa uskutoční v piatok 31.3.2023 o 16:30 h v komunitnom centre Tribečskej knižnice. Fotogaléria z podujatia: >>>


Príroda a krajina – vernisáž výstavy fotografií

Pozývame vás na vernisáž výstavy fotografií Natálii Tarabovej, Mariana Látku, Jaroslava Streichera a Bohuša Saska, ktorá sa uskutoční 30. marca 2023 o 16:30 h komunitnom centre Tribečskej knižnice. Témou tejto výstavy je "Príroda a krajina".
Fotogaléria z vernisáže: >>>


Šachový klub

Tribečská knižnica v Topoľčanoch ponúka svojim návštevníkom popri Klube cestovateľov a Klube fotografov aj stretnutia v šachovom klube. Využite príležitosť zmerať si sily s talentovanými mladými hráčmi a možnosť zdokonaľovať sa v tejto hre. Stretnutia priaznivcov kráľovskej hry sa konajú v zasadačke na 1. poschodí každý piatok od 18:00. 


Klub cestovateľov

Pozor! Podujatie sa z technických príčin presúva na utorok 4.4.2023, na 16:30 h. 
Téma Nový Zéland s Mariánom Ondrejičkom. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 21.3.2023 o 16:30 h.


Klub fotografov

Pozývame vás do komunitnej miestnosti na druhé stretnutie Klubu fotografov, ktoré sa uskutoční 16. marca o 16:30 h.


Je nás počuť 2023

Tribečská knižnica v Topoľčanoch sa pripája k podujatiu "Je nás počuť 2023". Koná sa v stredu 8. marca 2023 o 15:30 h a záštitu nad ním prevzala prezidentka Zuzana Čaputová. V tento deň v rovnakom čase upozornia knižnice spoločne na dôležitosť čítania a krásu literatúry. O 15:30 sa našim čitateľom prihovorí prostredníctvom sociálnej siete Youtube knihovníčka Marika a prečíta úryvok z knihy Nemožná od Dany Hlavatej. Link na video: https://youtu.be/lSIqVW3kxjQ


Podoby lásky v knihách Kataríny Kunikovej

Pozývame Vás na besedu s autorkou obľúbených ženských románov Zákon príťažlivosti, Láska dvoch svetov a Lásky z karamelu, ktorá sa uskutoční 9. marca 2023 o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Beseda s Annou Michalovou

Pozývame Vás na besedu s regionálnou autorkou Annou Michalovou, ktorá sa uskutoční 8. marca 2023 o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Beseda s Mirom Jarošom

Beseda je z organizačných dôvodov ZRUŠENÁ.
Beseda s autorom detských kníh a známym spevákom sa uskutoční 7. marca 2023 o 11:00 h.


Týždeň slovenských knižníc

V čase od 6.3. – 12. 3. 2023 sa uskutoční 24. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc pod spoločným mottom KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH – Knižnice, záruka kvalitných informácií Týždeň slovenských knižníc nemení svoj základný cieľ: Pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí a poukázať na to, že knižnice sú etablovanými odbornými pracoviskami profesionálne pracujúcimi s informáciami. 

Podujatia v marci 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac marec >>>


Burza kníh a časopisov

Pri príležitosti "Marec - mesiac knihy" Vás pozývame na burzu kníh a časopisov.


Mám básničku na jazýčku

Tribečská knižnica v Topoľčanoch Vás pozýva na okresnú recitačnú súťaž žiakov MŠ, ktorá sa uskutoční v stredu 17. mája 2023 o 9:00 h v Tribečskej knižnici v Topoľčanoch.
Podmienky súťaže:
- Žáner – poézia a próza
- Výber ukážok nie je tematický obmedzený
- Vekový priemer súťažiacich 5 – 6 rokov
- Účasť – jeden súťažiaci z MŠ
Termín uzávierky: 30. marca 2023 / štvrtok /

Cestovné účastníkov hradí vysielajúca organizácia Kontaktná adresa:
Tribečská knižnica
Československej armády 28
955 35 Topoľčany
Súťažiacich môžete nahlásiť na
tel. č.: 038/ 746 35 18
E-mail: detske@kniznicatopolcany
Návratka: >>>


Klub cestovateľov

Téma Tanzánia a Nový Zéland s Mariánom Ondrejičkom. Pozývame vás na stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 28.2.2023 o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Legenda a skutočnosť o topolčianskej Sedembolestnej 

Pozývame Vás  do knižnice 24. februára 2023 na prednášku Ing. Lucie Rybanovej, ktorá sa uskutoční v spolupráci s farským úradom v Topoľčanoch pri príležitosti 12. výročia úmrtia Laca Zrubca.
Fotogaléria z podujatia: >>>


Kvíz Šalamúnov poklad

Milý detský čitateľ
Aj tento rok sme pre Teba pripravili elektronický vedomostný kvíz "Získaj Šalamúnov poklad".
Otázky vo formáte Word  >>> alebo >>> (6,9 MB)
Dokument si stiahni, vypíš správne odpovede, ulož ho a vyplnený kvíz pošli na emailovu adresu: detske@kniznicatopolcany.sk.
Súťažíš o pekné ceny. Odpovede môžeš posielať do konca mája.


Valentínske autorské čítanie

Pozývame vás na Popoludnie s poéziou – autorské čítanie s Martinom Kučerom, ktoré sa uskutoční 14. februára o 16:00 h.
Fotogaléria z podujatia >>>


Klub fotografov

Pozývame vás do komunitnej miestnosti na prvé stretnutie Klubu fotografov, ktoré sa uskutoční 9. februára o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia >>>


30. výročie vzniku Slovenskej republiky

Pozvánka na prednášku Mgr. Bohuša Saska k 30. výročiu vzniku Slovenskej republiky, ktorá sa uskutoční v spolupráci s Tribečským múzeom v Topoľčanoch. Určená je pre študentov stredných škôl.
Fotogaléria z podujatia >>>


Podujatia vo februári 2023

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac február >>>


Voľné pracovné miesto

Voľné pracovné miesto na výkon práce knihovník/knihovníčka. Bližšie informácie na tel. č. 0387463519, 0387463511


Knihovník 2022/2

Vyšlo nové číslo metodického časopisu pre knihovníkov obecných knižníc Knihovník. Pdf verzia (2,2 MB) >>>


Výstava fotografií Čas zimy a Vianoc

Navštívte výstavu fotografií Natálii Tarabovej, Mariana Látku a Jaroslava Streichera. Prístupná bude do 19.1.2023. 
Fotogaléria z vernisáže >>>


Burza kníh

Využite príležitosť prísť za lacný peniaz k dobrej knihe. 


Využite službu výpožičiek e-kníh

Tribečská knižnica v Topoľčanoch v spolupráci s Palmknihy ponúka možnosť výpožičiek elektronických kníh. Viac informácií >>>
Informácie o aplikácii (napr. návody, informácie o čítačkách a inštalačný súbor pre staršie čítačky, atď.) možno nájsť na www.palmknihy.cz/aplikace


Klub cestovateľov

Téma Rakúsko a Nemecko s PhDr. Ladislavom Kocákom.
Fotogaléria z podujatia >>>


Vianoce v knižnici

Prehľad vianočných podujatí.


Zimné zvykoslovie v tradičnej ľudovej kultúre Slovenska

Stretnutie so slovenskou etnologičkou Katarínou Nádaskou.
Fotogaléria z podujatia >>>


Peter Bielik

Autorská beseda s mentálnym koučom a psychológom.
Fotogaléria z podujatia >>>


Knižná beseda so spisovateľkami Bajou Dolce, Michaelou Zamari a Ivicou Ďuricovou

v spolupráci s Knižným klubom v knihe
Fotogaléria z podujatia : >>>


Vianočné tvorivé dielne

Príďte si vytvoriť jesenné dekorácie


Podujatia v decembri 2022

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac december


Tvorivé dielničky pre šikovné detičky.

Príďte si s deťmi vyrobiť jesenné dekorácie
Fotogaléria z podujatia : >>>


Výstava malieb Jany Globanovej

Vidím, cítim... Navštívte autorskú výstavu obrazov Jany Globanovej. Prístupná bude do 24.11.2022.
Fotogaléria z vernisáže: >>>


Spomienka na Stummerovcov. 

Pozvánka na prednášku Mariána Vargica.
Fotogaléria z podujatia >>>


Podujatia v novembri 2022

Prehľad podujatí v Tribečskej knižnici na mesiac november


Kreatívne s Dajanou Rodriguez 5

Piate – záverečné stretnutie s Dajanou Rodriguez. 9.11.2022 o 16:00 h. 
Fotogaléria >>>


Klub cestovateľov. 

Téma: Kambodža a Vietnam. Beseda s Mgr. Bohušom Saskom z Tribečského múzea v Topoľčanoch. 3.11.2022 o 16:30 h.
Fotogaléria >>>


Vnímate našu inakosť? Odhaľte i náš potenciál

Odborná prednáška Viery Hincovej so zameraním na porozumenie a podporu silných stránok. Premostenie tradičného pohľadu na odlišnosti, akými sú autizmus, Aspergerov syndróm, ADHD. Podnety k napredovaniu každého dieťa sú efektívnejšie, než pozornosť venovaná jeho oslabeniam. 8.11.2022 o 9:00 h.

Prednáška je projektom Tribečskej knižnice v Topoľčanoch v rámci dotačného programu MK SR Kultúra znevýhodnených skupín.
PROGRAM:
09.00 – 10.30 prvý blok
10.30 – 10.45 prestávka
10.45 – 12.15 druhý blok
12.30 záver

ODBORNÁ GARANTKA PREDNÁŠKY: Mgr. Viera Hincová - psychologička, lektorka, autorka podcastov Deti bez návodu. Viac informácií www.beznavodu.sk alebo www.a-centrum.net
„Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky”
Partner projektu: MsÚ Topoľčany, Odbor školstva, kultúry a práce s mládežou

Svoju účasť na odbornej prednáške nahláste, prosím, do 31. októbra 2022 (pondelok) do 15- tej hodiny.
• elektronicky na uvedenú e-mailovú adresu: metodika@kniznicatopolcany.sk alebo
• telefonicky: Mgr. Ivona Machová: 038/746 35 14  
Tešíme sa na Vašu účasť.
Fotogaléria  >>>


O včelách sa učíme, aj si o nich čítame

Druhé stretnutie podujatia "O včelách sa učíme, aj si o nich čítame". 18.10.2022 o 10:00 h.
Fotogaléria z podujatia >>>


Klub cestovateľov

Téma: Francúzsko. Beseda s Mariánom Vargicom. 13.10.2022 o 16:30 h.
Fotogaléria z podujatia >>>


Prednáška PaedDr. Pavla Gogu

Prednáška poslanca krajského zastupiteľstva NSK v rámci Európskeho roka mládeže. 7.10.2022 o 9:30 h.
Fotogaléria z podujatia >>>


Voľné pracovné miesto

Voľné pracovné miesto na výkon práce vodič, kurič, údržbár, záhradník. Bližšie informácie na tel. č. 0387463519, 0387463511


Tribečská knižnica v Topoľčanoch

2023